ژربر Gerber

شرکت ژربر Gerber با نام تجاری  Gerber Instrument  یک شرکت سوییسی تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی در زمینه صنایع لبنیاتی، صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی می باشد و این شرکت از سال 1892 میلادی مشغول به فعالیت می باشد و دارای تامین کننده های به نام و متعددی نیز هست.

از زمانی که کمپانی Gerber Instruments AG بیش از 120 سال پیش توسط دکتر N. Gerber تأسیس شد، تمرکز آن بر روی تولید بوتیومترها برای تعیین محتوای چربی در شیر و محصولات لبنی بوده است و در همین سال این ابزار شیشه ای و بوتیرومتری اسیدی توسط دکتر نیکلاوس گربر ساخته شد.

برای ژربر Gerber مهم بود که بتواند یک ابزار قابل اعتماد و با استفاده آسان برای تعیین کیفیت شیر ایجاد کند. روش او توانست به صنعت لبنیات سوئیس که دارای شهرت بین‌المللی می باشد اعتبار ببخشد و هم اکنون این روش در سراسر جهان برای آزمایشگاه‌های صنایع لبنی ضروری است و امروزه نیز روش ژربر Gerber به عنوان معیاری برای تعیین کیفیت در صنایع لبنی ایستاده است.

همچنین مشتریانی از صنایع فاضلاب، صنایع شیمیایی و دارویی و بسیاری دیگر نیز از قابلیت اطمینان این روش و همچنین خدمات توسط Gerber Instruments AG قدردانی و استفاده می کنند.

اگر بخواهیم درباره عمده محصولات شرکت ژربر Gerber (ژربر اینسترومنت) توضیح دهیم باید بگوییم که این شرکت تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی در زمینه های مذکور “در ادامه این مقاله” را تولید کرده، توسعه و پشتیبانی می دهد و به بازار عرضه می کند. در واقع Gerber Instrument متخصص آزمایشگاهها برای ارائه راه حل های تحلیلی در فرآیند کارمی باشد.
.

ژربر Gerber

شیر و صنایع لبنیات

اسید بوتیرومتر

شیمیدان سوئیسی دکتر نیکلاوس گربر محصول اسید بوتیرومتر (Acidbutyrometrie) را توسعه داد که محصولی با کاربرد ساده، دقیق و قابل اعتماد است.
این روش برای تعیین میزان چربی شیر به روش گربر می باشد و لازم به ذکر است که روش گربر( ژربر Gerber) به عنوان روشی مرجع برای تعیین محتوای چربی شیر در سراسر جهان استفاده می شود. علاوه بر چربی، تعین میزان چگالی یا غلظت، اسیدیته و نقطه انجماد نیز به صورت دقیق قابل اندازه گیری است.

تولید محصولات تحت نام Foss در سال 1956 توسط Nils Foss در دانمارک شروع به کار کرد. این برند تولید و توسعه سیستم های تحلیلی را برای کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و دارویی انجام می دهد. تجهیزات آزمایشگاهی آنالیز شیر، آنالیز مواد و محلولهای شیمیایی، آنالیز غلات و آرد، گوشت و نوشیدنی ها.
محصولات جدید به شما امکان کنترل و استاندارد کردن محصولات شیر یا خامه را برای استفاده بهینه از مواد خام و محصولات با کیفیت ثابت می دهد. همچنین واحدهای تقطیر نیز راه حلی ساده و قابل اعتماد برای تقطیرهای نیمه اتوماتیک و ایمن را به آزمایشگاهها ارائه می دهند.
همچنین دستگاه هایی تحت عنوان Infratec ها نیز پارامترهای مختلفی را در صنایع غلات و آرد در حالت انتقال تعیین می کنند و عملکردشان به صورتی است که پرتوهای اندازه گیری با طول موجهای متفاوت از نمونه عبور می کند. این دستگاه کوچک و سبک است و با مدیریت هوشمند نمونه های فرعی، زمان تجزیه تحلیل و آنالیز را کاهش می دهد و استفاده از صفحه نمایش لمسی داخلی آن آسان است.

ژربر Gerber

ابزار اندازه گیری نوری و حسگر:

شامل رفرکتومتر، کرایسپولاریمتر، قطب سنج زوکر، فتومتر و …

ابزارهای فرآیند:

از جمله ابزارهای “فرآیند درون خطی – رفرکتومتر”

.

در سال 1968 شرکت فرانسوی Erlab فعالیت تولیدی محصولاتش را آغاز کرد و اولین سری از محصولات بخور فیلتراسیون با نام “کپتایر” تولید شد. در طول سال ها، این محصولات به دلیل استفاده از تکنیک بخاردهی های تصفیه هوا در سراسر جهان، خود را توسعه داده و در رتبه اول تولید این رده از محصولات قرار داده است.

سنسور هوا / پاک کننده هوا

این محصولات کیفیت هوای آزمایشگاه ها را در بازه یک زمان مفید و واقعی سنجش می کنند. در واقع افراد در محیطهای حساس از جمله آزمایشگاهها با استفاده از یک سیستم نور LED ضربان دار به طور دائم از وجود هر گونه آلودگی یا بخار در اتاق مطلع خواهند شد. این محصولات را می توان به سادگی روی سقف نصب کرد، روی دیوار و یا هر جای دیگری نصب کرد. این سنسورها در حال حاضر در 3 ورژن موجود هستند.

ژربر Gerber

آب و فاضلاب

سیستم های نمونه برداری آب و فاضلاب

نمونه‌ بردارهای قابل حمل با باتری WS Porti نمونه‌بری انتخابی برای نمونه‌ برداریهای میدانی است و در نقاط استخراج از راه دور بدون اتصال برق نیز کارکرد دارد.

صنایع کشاورزی و غذایی

رطوبت سنج محصولات کشاورزی

محصول GAC®2500 INTL جوانترین عضو از خانواده محصولات “دیکی جان” است. این دستگاه پارامترها را با توجه به اصل اندازه گیری خازنی تعیین می کند. با آخرین تکنولوژی 149 مگاهرتز آن می توان به نتایج بسیار دقیقی دست یافت که قابل مقایسه با روش خشک کن است. نتایج قابل اعتماد در عرض 10 ثانیه روی صفحه لمسی رنگی دستگاه نمایش داده می شود.

خانواده ژربر Gerber در حال رشد و توسعه

از 120 سال پیش تا به امروز کمپانی ژربر Gerber ، (Gerber Instruments AG) به عنوان مهر تایید سوئیس برای تعیین کیفیت در شیر و محصولات لبنی باقی مانده است.
ابزارهای آنالیز این شرکت از هواسنج ها تا سانتریفیوژها با موفقیت در سراسر جهان استفاده می شوند.

در اینجا می خواهیم به چند نمونه از محصولات جدید شرکت ژربر Gerber اشاره نماییم:

(Gerber Instrument) سانتریفیوژ شیر مدل Gerber Micro III می باشد که با سانتریفیوژ کوچک Micro III می تواند عملیات و فرایندها ذکر شده را انجام دهد:

  • تعیین چربی بر اساس روش گربر ( ژربر Gerber)
  • تعیین چربی به روش بابکاکگ

در واقع سانتریفیوژ Gerber Micro III شرکت ژربر Gerber دارای استانداردهای ایمنی و قابلیت اطمینان بالا و ویژگی های مختص به خود می باشد.

  • دارای محفظه ورق فولادی قوی با رنگ مقاوم در برابر اسید
  • دارای قفل پوششی برای جلوگیری از باز شدن سانتریفیوژ در حین کار
  • موتور با بلبرینگ الاستیک برای کارکرد نرم
  • افزایش دقت و در عین حال سرعت کنترل شده
  • خاموش شدن خودکار در حالت نامتعادل

محصول دیگر کمپانی ژربر Gerber که می خواهیم به آن بپردازیم، “دستگاه تست خامه فرم گرفته با Gerber CT III” می باشد. این دستگاه که به تازگی توسط شرکت Gerber Instruments ساخته شده است، از کنترل های روتین روزانه در آزمایشگاه و توسعه تولید پشتیبانی می کند و نتایج اندازه گیری ارزشمندی را برای ایمنی و کیفیت محصولات ارائه می دهد. در واقع با محصول Gerber CT III جدید، آزمایش فیزیکی کرمی که نیاز به هم زدن دارد انجام می شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up